Rimekembje e kursyer ne Japoni

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Banka Qendrore rishikon rritjen Japonia po regjistron një “rimëkëmbje të moderuar”, por “me një ritëm më të ngadaltë” krahasuar me muajt e mëparshëm, pohoi guvernatori i Bankës së Japonisë (BoJ) Masaaki Shirakawa. Sipas tij, ekonomia “do të kthehet në një ritëm të moderuar të rritjes me rimëkëmbjen e pritshme të udhëhequr nga vendet në zhvillim dhe eksportuesit e lëndëve të para”. Pas analizës së tremujorit të fundit të vitit 2010, Shirakawa shpjegoi javën e kaluar se BoJ do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of