Rriten çmimet e naftës

24/08/2020 5:42 PM 0 komente

Çmimet e naftës bruto u rritën të hënën ndërsa stuhitë goditën Gjirin e Meksikës, duke mbyllur më shumë se gjysmën e prodhimit të saj të naftës dhe pati shenja të përparimit në zhvillimin e një trajtimi COVID-19.

Treguesi LCOc1 i naftës Brent të papërpunuar u rrit me 32 cent, ose 0.7%, në 44.67 dollarë për fuçi. Treguesi amerikan i naftës së papërpunuar i West Texas Intermediate CLc1 u rrit me 8 cent, ose 0.2%, në 42.42 dollarë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of