Rritet euro, bie dollarit

07/06/2018 9:21 AM 0 komente

Monedha euro shënoi rritje mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan.

Ajo u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 1.1793 euro për dollarë amerikanë.

Ndërsa dollari amerikan shënoi rënie kundrejt jenit, ku ky i fundit avancoi me 0.2 për qind dhe u këmbye me 109.96 jen për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.1 për qind.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of