Rruga e Arbrit / Përfundojnë 54 kilometra dhe 5 tunele

04/05/2020 8:05 AM 0 komente

Rruga e Arbrit, një nga rrugët e dhëna për ndërtim me Partneritet Publik-Privat si pjesë e paketës “1 miliard për rindërtimin”, nisur nga qeveria, aktualisht ka të përfunduar 54 kilometra nga 70 në total, si dhe pesë tunele. I fundit nga tunelet është ai i Murrizit, ku aktualisht po kërkohet një zgjidhje, pasi zbatimi është kompleks. Detajet i bëri të ditura ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, gjatë një vizite në kantierin e rrugës së bashku me Kryeministrin Edi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of