Rruga e Kombit, taksa e trefishtë që do të paguajnë qytetarët

02/08/2016 11:10 AM 3 komente

Ministria e Transportit sapo ka shpallur fituesin që do të marrë me koncesion Rrugën e Kombit, pjesë e rrjetit të rrugëve kombëtare dhe përbën projektin më të madh inxhinierik rrugor të ndërtuar në historinë e Shqipërisë.

Duke lidhur Milotin, rreth 60 km në verilindje të Portit të Durrësit në detin Adriatik, me Morinën në kufirin e Kosovës, rruga formon seksionin qendror të autostradës Kosovë-Shqipëri, që lidh Durrësin me Prishtinën. Dhënia e mirëmbajtjes me koncesion në këtë aks synon një tarifë 5 euro pa TVSH për një periudhë 30-vjeçare.

Nëse autostrada realizon minimumin e trafikut për një aks të këtij niveli, 7 mijë makina në ditë, siguron një të ardhurë vjetore minimumi 13 milionë euro pa llogaritur tarifat më të larta se 6 euro që pritet të vihen ndaj automjeteve të rënda (furgonëve, autobusëve dhe kamionëve). Kjo shumë prej 13 milionë eurosh do të paguhet nga përdoruesit e rrugës që janë kryesisht qytetarë të zonës veriore dhe verilindore të vendit, kosovarëve dhe bizneseve që tranzitojnë dhe eksportojnë mallra nga kjo rrugë. Ndërkohë që kostoja e mirëmbajtjes së aksit është vlerësuar nga Ministria e Transportit me 8 milionë euro.

Mirëpo kjo pagesë është e treta që qytetarët po bëjnë për Rrugën e Kombit. Së pari, taksa e qarkullimit mbi karburantin me 27 lekë për litër, që kryesisht ka funksion të gjenerojë fondet për mirëmbajtjen, paguhet nga të gjithë përdoruesit e automjeteve kur konsumojnë naftën. Kështu vetëm nga taksa e qarkullimit, buxheti i shtetit vjel 19 miliardë lekë ose afërisht 150 milionë euro, shumë kjo e mjaftueshme për mirëmbajtjen e rrugëve.

Ndërsa pagesa e tretë që qytetarët e Shqipërisë po bëjnë për Rrugën e Kombit janë interesat që paguhen në mënyrë indirekte nga taksat për të shlyer huan mbi 300 milionë euro që u mor në vitin 2008 për ndërtimin e saj. Shoqata e Hidrokarbureve i ka bërë thirrje qeverisë që në momentin që do vihet taksa e koncesionit mbi Rrugën e Kombit duhet të ulet taksa e qarkullimit mbi naftën, pasi do të ishte jashtë logjike që qytetarët të paguajnë më shumë se dy herë për një shërbim.

3
Komente

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AnonymousAnonymousAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Anonymous
Guest
Anonymous

Mos harro se kjo rrug esht ndertuar me taksen e drejtperdrej qe kan paguar te gjith drejtuesit e automjeteve per 10 vjet. Esht e ashtuquajtura takse morines te cilen e vendosi kryeministri i asaj kohe pandeli majko. pra rrugen qe u ndertua me leket tona duhet ta paguajm perseri sepse hienat e qeverris haxhinastro me shok duan ti bejn nje favor te tyre turq ashtu sic u kan falur pasurit me te cmuara te ketij vendi. Nuk besoj se do ta duronte asnje popull tjeter ne europ kete grabitje qe po na bejn qeverritaret e korruptuar ne.

Anonymous
Guest
Anonymous

Mos harro se kjo rrug esht ndertuar me taksen e drejtperdrej qe kan paguar te gjith drejtuesit e automjeteve per 10 vjet. Esht e ashtuquajtura takse morines te cilen e vendosi kryeministri i asaj kohe pandeli majko. pra rrugen qe u ndertua me leket tona duhet ta paguajm perseri sepse hienat e qeverris haxhinastro me shok duan ti bejn nje favor te tyre turq ashtu sic u kan falur pasurit me te cmuara te ketij vendi. Nuk besoj se do ta duronte asnje popull tjeter ne europ kete grabitje qe po na bejn qeverritaret e korruptuar ne.

Anonymous
Guest
Anonymous

Mos harro se kjo rrug esht ndertuar me taksen e drejtperdrej qe kan paguar te gjith drejtuesit e automjeteve per 10 vjet. Esht e ashtuquajtura takse morines te cilen e vendosi kryeministri i asaj kohe pandeli majko. pra rrugen qe u ndertua me leket tona duhet ta paguajm perseri sepse hienat e qeverris haxhinastro me shok duan ti bejn nje favor te tyre turq ashtu sic u kan falur pasurit me te cmuara te ketij vendi. Nuk besoj se do ta duronte asnje popull tjeter ne europ kete grabitje qe po na bejn qeverritaret e korruptuar ne.