Sejko: Kalimi i periudhës zgjedhore do të sjellë nxitje të ekonomisë

29/05/2017 1:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervista e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko Duket se kriza politike mori zgjidhje, por a ka pasur deri më tani ndikim në ekonomi? Tremujori i parë ka qenë me të dhëna të mira, nuk kam asnjë ndryshim në qëndrim. Tejzgjatja e krizës do të kishte ndikim në parametrat ekonomikë. Në rast se zgjedhjet do të shtyheshin për në shtator apo dhjetor, do të kishte një ngrirje apo një stanjacion dhe kjo ndikon tek investimet e brendshme dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of