Sfidat e komunikimit elektronik

05/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pajtim Melani Shqipëria në reformën e tregut të komunikacionit nga tarifat e larta të telefonave të lëvizshëm dhe hyrja e ngadaltë në treg e Albtelecom-it, te dixhitalizimi i televizionit dhe hyrja në internet Telefoni, televizioni dhe interneti po bëhen gjithnjë e më të pranishëm në sjelljen individuale dhe tregun shqiptar. Në parim, sektori i teknologjive të informimit dhe komunikimit është vendimtar për zhvillimin ekonomik të një vendi dhe cilësinë e jetës së shtetasve të tij. Shqipëria po tenton hapjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of