Si mund të merrni ‘leje për dalje’ për të kryer pazaret e nevojshme për familjen, përjashtohen pensionistët

27/03/2020 1:53 PM 31 komente

Nga e hëna askush nuk del dot më në pazar, pa marrë lejen digjitale me e-mail ose telefon në emër të familjes.

Për të marrë një leje për të bërë pazaret e nevojshme për familjen, çdo person mund të futet në platformën e-albania, ku është krijuar një dritare e veçantë me emrin “Leje për dalje”.(kliko)

Kryeminsitri Rama deklaroi se pensionistëve do tiu refuzohet kërkesa për dalje, ndërsa personat që shkojnë në punë duhet të pajisen me lejen për të shkuar në punë.

Pensionistëve nuk do të jepet leje. Ata nuk mund të aplikojnë në këtë sistem. Ata duhet të qëndrojnë në shtëpi. Për ata që nuk i kanë fëmijët afër, do të kujdesemi ne për ilaçe dhe pazare. Nuk do të dalin më pensionistët në rrugë, pasi do të penalizohen. Vetëm një anëtar familjeje që do të dalë në Pazar. Ai që shkon në punë do të vazhdojë me lejen e zakonshme”.

Fundjava sërish do të jetë në izolim të plotë.

“Njësoj si javën e shkuar, nga ora 13.00 nesër deri të hënën 05.00 të gjithë në shtëpi dhe të gjithë qepenat mbyllur!”

 

31
Komente

avatar
24 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
Gjelina VyzajAnonymousAnonymousErvin mukaAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Anonymous
Guest
Anonymous

dua leje per pazar ora 10 .00 12 .00 te
premten dhe te henen e te perkure

Gentjana cehu
Guest
Gentjana cehu

Dua leje per te ber pazaret jam kryefamiljare ora 9:00 deri ne 10:00 me dat.1

Anonymous
Guest
Anonymous

dua leje

etleva gura
Guest
etleva gura

Dua leje per te dale jam kryefamiljare

Nurjan halilaj
Guest
Nurjan halilaj

Du leje te shkoj deri ne rrogozhin ke burgu sepse kam njeriun tim ta marr njeriun tim sepse sot ka afatin e fundit

Elona
Guest
Elona

Se km femijet edhe vjerrren pensioniste