Skemat mbështetëse, sipas hartës së re të rajonizimit

23/03/2015 12:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Drejtoresha e Agjencisë të Pagesave (AZHBR) znj. Suela Popa Harta Rajonizimit mirëpërcakton kulturat që do të mbështeten financiarisht në zonat bujqësore në Shqipëri, bazuar mbi kushtet teknike, klimatike dhe avantazhet konkurruese të zonës   Më 9 mars filluan skemat e reja të mbështetjes financiare në bujqësi, të cilat këtë vit janë të organizuara sipas hartës së rajonizimit bujqësor.Drejtoresha e Agjencisë së Pagesave (Agjencia Rajonale e Zhvillimit Bujqësor-AZHBR) znj. Suela Popa, sqaron në një intervistë për “Monitor” procedurën që duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of