Struktura e mbjelljeve, jo rentabel

09/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintForagjeret po mbillen gjithnje e me shume. Efekt i kufizuar ne prodhimet blegtorale. Si eshte e mbjelle toka bujqesore dhe sa ndikim ka dhene ne blegtori Rreth 85% e sipërfaqes bujqësore që mbillet në vend kultivon prodhim për blegtorinë. Sipas të dhënave nga Ministria e Bujqësisë, mbjelljet me foragjere zënë gjysmën e sipërfaqes së mbjellë me kulturë bujqësore. Në vitin e fundit të vlerësuar nga Ministria e Bujqësisë rezulton të jenë mbjellë 200 mijë hektarë tokë me foragjere, 3% më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of