Të varfrit, më të goditurit  

22/06/2020 12:24 PM 0 komente

Punëtorët informalë të Italisë janë në nevojë. Nëse humbasin punët nga Covid-19, nuk mund të presin shumë ndihmë nga shteti   Nën karantinën e rreptë të Italisë, Chiara Bosi kaloi gati tre muaj me bashkëshortin dhe katër fëmijët në një banesë vetëm 45 metra katrorë. (“Është më shumë një vrimë sesa një apartament”, thotë ajo.) Më 3 qershor, u hoqën edhe masat e fundit kufizuese. Italianët u lejuan të udhëtojnë jashtë vendit dhe midis rajoneve të brendshme. Por zonja Bosi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of