TEKNOLOGJIA E LIBRIT ELEKTRONIK

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Quhet "Sony’s Reader" është një libër që nuk të lodh aspak sytë dhe është elektronik. Janë të largëta kohët e projekteve Gutenberg, arkivi i të cilit është prezent në internet që nga viti 1971. Gjatë 5 viteve të fundit teknologjia ka avancuar edhe në këtë drejtim, shpërndarja e librit elektronik ka njohur rritje. Edhe autorët e librave duket se janë fokusuar në këtë drejtim i pari ishte "mbreti i terrorit" Stephen King, me një përmbledhje në formatin e-book ( […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of