Tepricat e energjisë / Miratohet kontrata e re mes KESH dhe OSHEE

26/08/2019 8:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEnti Rregullator i Energjisë ka miratuar kontratën për marrëdhënien që Korporata Elektroenergjetike Shqiptare dhe Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike do të kenë lidhur me tepricat e energjisë. Bëhet fjalë për atë sasi energjie që KESH mund të kalojë tek OSHEE, pasi ka plotësuar pjesën që lidhet me shërbimin universal. Parimisht, gjeneruesi publik duhet që, në rast prodhimi maksimal të kalojë pranë OSHEE sasinë e energjisë që kësaj të fundit i duhet për të furnizuar konsumatorët familjarë dhe këtë sasi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of