Transparenca e munguar

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një banor i qytetit të Shkupit të Maqedonisë apo dhe i Zagrebit të Kroacisë, ka shumë arsye që të ndihet më i privilegjuar se një qytetar i Tiranës. Bashkitë e kryeqyteteve fqinje shpenzojnë gati gjysmën e buxhetit për investime kapitale, çka nënkupton rrugë të standardeve të larta, hapësira të gjelbra dhe një qytet të mirë-urbanizuar që ruan traditat e hershme, por dhe shkon drejt një zhvillimi të integruar. Në bashkinë e Tiranës, për vitin 2010, shpenzimet kapitale përbënin vetëm […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of