Tregjet përballë rënies globale

26/08/2019 8:25 AM 0 komente

Sinjalet nga bonot e thesarit, monedhat dhe mallrat po bëhen gjithnjë e më alarmante   Të kërkosh për të gjetur përgjigjen e shumë pyetjeve te tregjet financiare është njësoj sikur të kërkosh gjilpërën në kashtë, shkruan The Economist. Informacioni që merret është produkt i blerjes dhe shitjes nga njerëzit, me të gjitha kontradiktat e tyre. Çmimet pasqyrojnë një ndërthurje të emocioneve, paragjykimeve dhe llogaritjeve objektive. Megjithatë, të marra së bashku, tregjet shprehin diçka si për natyrën e investitorëve, ashtu edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of