Tregu, ri uriturr per ushqime 100% shqiptare

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura Cela Konsumatorët shqiptarë po rendin drejt prodhimeve vendase. Sipas drejtuesve të supermarketit “Mercator”, që së fundmi kanë hapur një kënd me ushqime 100% shqiptare nën markën “Garancia Shqiptare”, produktet e reklamuara aty janë shitur të gjitha. “Brenda dy javëve mund të konfirmoj se janë shitur të gjitha produktet dhe ne tashmë kemi porositur sasinë e dytë, dyfishi i porosisë së parë”, thotë koordinatorja e marketingut në “Mercator”, Iris Bakllamaja. Sipas saj, konsumatorët kërkojnë produktet vendase dhe i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of