Turistet kineze, shpresa greke

14/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint është pikërisht turizmi, sektori që Greqia do të provojë të ndezë motorët e ekonomisë së saj. Në vitin 2009, sektori siguroi 15.2% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) dhe numëronte 18.5% të totalit të të punësuarve. Objektivi i drejtuesve të rinj të Shoqatës së Turizmit është ta rikthejnë vendin në dhjetë destinacionet më të mira turistike në botë, për të krijuar 360 mijë vende punë brenda vitit 2018, numër që përkon më atë të të papunëve në 2008-n dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of