Turqi/ Ulet papunësia

20/11/2017 11:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInstituti i Statistikave të Turqisë (TUIK) publikoi të dhënat statistikore në lidhje me fuqinë e punës për muajin gusht, sipas të cilit rezulton se papunësia ka pësuar ulje, me 0.7 pikë %. Sipas kësaj, numri i papunësisë në muajin gusht për grupin e moshave 15 vjeç e sipër në mbarë Turqinë është ulur me 89 mijë persona në krahasim me periudhën e njëjtë të një viti më parë dhe shënoi shifrën e 3 milionë e 404 mijë personave të papunë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of