Vendimi për izolim frikëson qytetarët e Kosovës, vendosin të kthehen nga Shqipëria 

28/07/2020 11:00 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë pikën kufitare në Vërmicë është shtuar fluksi i veturave që po dëshirojnë të hyjnë në Kosovë. Aty pritjet janë deri në 15 minuta, ndërsa kolona afër 70 metra. Qeveria e Kosovës së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë pritet të marrë disa masa të reja në kuadër të parandalimit të përhapjes së Coronavirusit. Në bazë të propozim vendimit të publikuar në media si dhe i bërë i ditur nga vetë ministri Armend Zemaj, që pritet të vendoset që nga 30 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of