21 vjet Google, nga themelimi i kompanisë te dorëheqja e Page dhe Brin

09/12/2019 10:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Motori i kërkimit u krijua në vitin 1998. Blerjet e mëpasshme dhe rritja konstante në treg bën tënevojshëm krijimin e Alphabet   Dorëheqja e Page dhe Brin Larry Page dhe Sergey Brin, përkatësisht administrator i deleguar dhe president i Alphabet – holding që kontrollon Google dhe shoqëri të tjera – dhanë dorëheqjen. Ky lajm bëri bujë dhe do ta mbyllë vitin 2019 të kompanisë kaliforniane në mënyrë të papritur. Drejtimin e Google do ta marrë Sundar Pichai, CEO aktual […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of