Aeroporti Kukësit dhe Vlorës mbeten në 3D, Rinasi monopol edhe disa vite

30/12/2019 8:40 PM 0 komente

Në Kukës aeroporti duhet të ishte funksional që në vitin 2017. Si u mashtruan shqiptarët me liberalizimin në letër për zgjatjen e koncesionit me dy vjet dhe me dëm për buxhetin mbi 30 milionë euro   Aeroporti i Kukësit duhet të kishte 2 vite në operim tashmë sipas planeve të qeverisë shqiptare e cila ja zgjati koncesionin aeroportit të Rinasit pikërisht përse “pranoi” liberalizimin e tregut. Por sot që flasim kur kanë kaluar katër vite nga negociatat dhe 2 vite […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of