AKEP dhe ISHMT / Mbikëqyrje e përbashkët e veprimtarisë tregtare elektronike të bizneseve

21/01/2019 8:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit ndërmjet Inspektoratit Shtetëror të Mbikëqyrjes së Tregut (ISHMT) dhe AKEP, i cili pritet të sjellë kryerjen e analizave dhe vlerësimeve të përbashkëta mbi operatorë ekonomikë të ndryshëm në treg. Qëllimi i nënshkrimit të memorandumit është rritja e eficencës së funksionimit të mbikëqyrjes së veprimtarisë tregtare elektronike të operatorëve ekonomikë, bazuar në parimet e sigurisë së produktit dhe pronësisë intelektuale, për të garantuar të drejtën e shtetasve shqiptarë për të ushtruar veprimtari të lirë tregtare dhe mbrojtjes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of