AKEP përfundon analizën e tregut celular

08/10/2018 11:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintËshtë rritur dominimi pas daljes së Plus, ndërhyrje në treg për të ulur tarifat   Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka përfunduar analizën e tregut të telefonisë celulare, ku ka konstatuar se pas daljes së Plus nga tregu në fund të vitit të kaluar, ka pasur një rritje të dominimit të operatorëve të mëdhenj. Si rrjedhojë, AKEP ka vendosur që të ndërhyjë në tarifat e terminimit (të shumicës) të operatorëve ekzistues, duke i ulur ato gradualisht në mënyrë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of