“BAE Systems” dhe EADC anulojnë planin e bashkimit

15/10/2012 3:17 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjigantët e aeronautikës dhe të mbrojtjes “BAE Systems” dhe “European Aeronautic Defence & Space” (EADC) e anuluan planin e tyre të shkrirjes pasi Britania e Madhe, Franca dhe Gjermania nuk arritën të bien dakord se sa influencë duhet të kenë mbi kompaninë e bashkuar. Shoqëritë nuk përmendën ndonjë plan për të rigjallëruar bashkimin në një fazë të mëvonshme. Vendimi i jep fund disa muaj negociatave frenetike lidhur me planet që kompanitë të krijonin grupin më të madh në botë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of