Bimët medicinale, rritje, por mbeten në potencial

11/01/2021 10:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Për vitin 2021, eksportet e bimëve medicinale parashikohet të shënojnë sërish rritje. Operatorët e eksportit të bimëve medicinale dhe aromatike nuk u prekën nga kriza e COVID-19 në 2020, pasi kërkesa për bimët e çajit, kryesisht ato që përmbajnë vitaminë C, ishte e lartë në tregjet e huaja. Filip Gjoka, kryetar i Shoqatës së Bimëve Medicinale dhe Aromatike, thotë se premisat për rritje të eksporteve janë pozitive edhe për 2021. Por kjo industri vuan mungesën e investimeve për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of