Bosnjë-Hercegovinë/ Mund të blesh çdo gjë online, përfshirë dhe votën (25 euro)

10/10/2016 10:13 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

Vëzhguesit ndërkombëtarë pohojnë se blerja e votës është një problem historik në zgjedhjet në mbarë botën. Por, praktika më e fundit, e cila ka bërë kaq shumë zhurmë në Bosnjë-Hercegovinë, po u bën reklamë votuesve që të shesin votën online. Një reklamë e tillë u shfaq në olx.ba, një prej faqeve të web-it që shet të mira dhe shërbime, gjatë dy javëve të fundit përpara zgjedhjeve të 2 tetorit. RFE/RL kontaktoi me një person që po shiste votën nëpërmjet kësaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of