Çfarë do të ndodhë me mallrat me origjinë serbe që janë futur në Kosovë para taksës

21/01/2019 8:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur javën e kaluar, ka marrë vendim që të gjitha mallrat që kanë hyrë nga Serbia në territorin e Kosovës para datës 21 nëntor të vitit të kaluar, kur edhe është marrë vendimi për ngritjen e taksës në 100%, të lirohen nga kjo taksë. Në njoftimin e Qeverisë thuhet se Kabineti qeveritar ka miratuar vendimin për ndryshimin dhe plotësimin e Vendimit të Qeverisë Nr. 01/76, të datës 21.11.2018, me të cilin përjashtohen nga taksat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of