Europa drejt një tregu të vetëm dixhital, po në Shqipëri a priten konsolidime?!

25/05/2015 3:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKomisioni Europian prezantoi së fundmi planin e detajuar për të krijuar një treg unik dixhital, që ishte deklaruar si një nga prioritetet e tij. Qëllimi i tregut unik dixhital është të ulë barrierat rregullatore dhe të kalojë nga 28 tregje ndërkombëtare në një të vetëm. Strategjia e tregut unik dixhital përfshin një sërë veprimesh të synuara që duhen përmbushur deri në fund të vitit të ardhshëm. Ai është i ngritur mbi tre shtylla: (1) aksesi më i mirë për konsumatorët […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of