Europa-taksat Debati per politikat e taksave

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Niveli i lartë i taksimit në Europë dhe modeli i mirëqenies nuk kanë arritur të mbrojnë njerëzit nga rënia ekonomike globale dhe masat fiskale konfliktuale të marra nuk kanë qenë përgjigja më e mirë, ka paralajmëruar Komisioni Europian në një raport të fundit. Norma taksore e BE-së– në nivelin e të ardhurave prej 39.8% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në 2007 – është rreth 12 pikë përqindje më e lartë se e shifrave të krahasueshme për SHBA-të dhe Japoninë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of