HEC-et, investimi me treg te sigurte

05/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   E.Gusmari Biznesi vendas dhe ai i huaj po rrit interesin per te shtrire aktivitetin prodhues te energjise elektrike me ane te hidrocentraleve te vegjel. Ministria e Energjise tregohet e gatshme per mbeshtetjen e ketyre projekteve Kompanite e huaja dhe shqiptare, te cilat do te investojne ne fushen e energjetikes dhe me konkretisht ne ndertimin e hidrocentraleve te vegjel, nuk do te vuajne per te gjetur tregun ku mund te shesin produktin e tyre, pasi shteti shqiptar garanton per […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of