Hendeqe, Shqipëria dhe Kosova më pak përfituese të fondeve

12/10/2020 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Për të maksimizuar ndikimin e infrastrukturës së IPA-s me grante që vinin nga shumë donatorë, u krijua Korniza e Investimeve në Ballkanin Perëndimor (WBIF). WBIF është një nismë e përbashkët midis BE-së dhe donatorëve dypalësh për të mbështetur infrastrukturën dhe zhvillimin e sektorit privat në rajon. Që nga themelimi i WBIF në 2008 deri në fund të vitit 2019, ishin planifikuar 229 projekte, për të cilat burimet e ndryshme të financimit me grante hua, etj., arrijnë deri në 21 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of