Hoxhaj: Industria ushqimore nuk ka leverdi, shkak kostot e larta

06/07/2020 9:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAltin Hoxhaj, i cili ka një njësi përpunimi për prodhimin e salcës në Qarkun e Fierit pohon se, industria e përpunimit e sjell bujqësinë dhe prodhimin në rangun e një biznesi të mirëfilltë. Por kostot e larta të paketimit dhe lëndës djegëse i nxjerrin prodhimet vendase me çmime më të larta se të importit.   Zoti Hoxhaj, a ia vlen të investosh në industrinë ushqimore? Industria ushqimore është e domosdoshme sepse është një garanci për bujqësinë, dhe një shtysë për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of