Keshillues apo Vleresues

30/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNje rendesi gjithnje e me te madhe po marrin funksionet e auditit te brendshem ne nje kompani. Sa po merret ne konsiderate ky rol nga kompanite shqiptarer Problemet që lidhen me udhëheqjen e korporatave, të cilat janë shtuar shumë, sidomos gjatë kësaj periudhe ku pasiguria ekonomike mbizotëron në heshtje dhe skandaleve financiare që goditën botën gjatë dekadës së fundit, kanë ngritur shumë pyetje rreth rolit të auditorëve të jashtëm. Shumë investitorë i kanë bërë vetes të njëjtën pyetje: A janë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of