Klasifikimi i kompanive teknologjike më “të gjelbra” ndaj mjedisit

30/10/2017 4:30 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintOrganizata joqeveritare për mbrojtjen e mjedisit, Greenpeace, publikoi para disa ditësh raportin “Greener Guide 2017”, ku kompanitë e mëdha të teknologjisë kanë marrë vlerësime në bazë të respektimit të çështjeve mjedisore dhe ekologjike.   Ndotja Që nga viti 1996, Greenpeace studion ndikimin e kompanive më të mëdha teknologjike në mjedis. Sa është niveli i ndotjes në mjedis që shkaktohet nga Apple, Microsoft dhe Amazon? Nëse lexojmë shifrat e Greener Guide, shumë. Në vitin 2017, pritet të arrijë 65 milionë tonë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of