Kriza / Ulet përdorimi i overdrafteve dhe kredisë konsumatore

28/09/2020 11:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se në fund të korrikut, vlera e paradhënieve bankare të përdorura nga individët ishte 7.32 miliardë lekë, ose rreth 59 milionë euro. Vlera e overdrafteve ka rënë me 6% krahasuar me një vit më parë dhe me 8.9% që nga fundi i marsit. Rënia më e fortë e vlerës së overdrafteve të shfrytëzuara nga individët ka ardhur në prill, që shënoi ndoshta edhe muajin me ndikimin më të fortë të pandemisë në shoqërinë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of