Kroaci / BEI dhe HBOR bien dakord mbi paketën e rimëkëmbjes COVID-19 për NVM-të

19/10/2020 9:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Banka Europiane e Investimeve (BEI) dhe Banka Kroate për Rindërtim dhe Zhvillim (HBOR) ranë dakord mbi një paketë financiare që mund të mundësojë deri në 200 milionë euro kredi për rimëkëmbjen më të shpejtë të NVM-ve kroate nga pandemia COVID-19. Paketa do të zhbllokojë një burim të ri kredish më të volitshme për të mbështetur planet e investimeve ose për të siguruar kapitalin e punës, shumë të nevojshëm për NVM-të kroate, që janë shtylla e ekonomisë dhe një burim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of