Kroaci / KE siguron 41 mln € për të mbështetur rimëkëmbjen nga tërmetet

19/07/2021 12:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKomisioni Europian tha se ka siguruar 41 milionë euro (48.5 milionë $) për të mbështetur rimëkëmbjen e Kroacisë nga tërmetet e fundit. Financimi do të sigurohet nga Fondi i Solidaritetit të Bashkimit Europian (EUSF) dhe është pjesë e një mbështetjeje prej 119 milionë eurosh që KE do të shpërndajë në Francë, Greqi dhe Kroaci për katastrofat e fundit natyrore, tha Komisioni në një deklaratë në faqen e internetit këtë javë. “Ky është një shembull i mirëfilltë i solidaritetit europian për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of