Kroaci, pasojat financiare të COVID-19

18/05/2020 11:40 AM 0 komente

Kriza shëndetësore mund të ketë kaluar, por kriza ekonomike nuk ka filluar ende dhe në një vend që varet shumë nga udhëtarët e huaj, muajt e ardhshëm do të jenë mjaft të vështirë. Qeveria e Andrej Plenkoviç publikoi vlerësimet e para të performancës ekonomike të Kroacisë për vitin 2020 dhe 2021. Qeveria këtë vit pret një rënie prej 9.4% të PBB-së dhe një rritje prej 6.1% vitin e ardhshëm (në Europë, vetëm Greqia dhe Italia pritet të kenë performancë më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of