Lajme nga vendi

31/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint BSH Serish rritje çmimesh ne ushqime çmimet e mallrave ushqimore do te rriten serish. Kete here "alarmi" vjen nga vete Banka Qendrore. "Parashikimet e Bankes se Shqiperise per dymbedhjete  muajt ne vijim evidentojne se rreziqet inflacioniste jane ende te pranishme ne periudhen afatmesme, veçanerisht ne kushtet e rritjes se vazhdueshme te çmimeve ne tregun nderkombetar dhe mundesise per shfaqjen e efekteve te raundit te dyte ne nje kohe te mevonshme", thuhet ne deklaraten e BSH-se. Konsumatoret prej muajsh po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of