Lajme Shkurt nga Rajoni

30/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kosovë Të rinjtë europianë e papunë të Kosovës Ndërsa qeveria e Kosovës ka shpenzuar miliona euro për të transmetuar imazhin e saj në botë të një popullsie të re dhe që buzëqesh, një raport i publikuar ditët e fundit paraqet anën e errët e të qenit i ri në Kosovë, shkruan Petrit çollaku për “Balkan Insight”. “Unë nuk ndihem si një europian i ri, ndoshta sepse nuk kam pasur asnjëherë shansin të shkoj në Europë dhe të shikoj ngjashmëritë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of