“Lufta e çmimeve”

18/03/2013 4:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregu i sigurimeve në Shqipëri po përjeton një moment kaosi, për shkak të luhatjeve të shpeshta dhe të forta të tarifave të sigurimit të detyrueshëm të makinave, për përgjegjësitë ndaj palëve të treta, TPL. Shoqëritë e sigurimeve po luftojnë për ruajtjen e prezencës së tyre në treg, ankohen për mungesën e likuiditeteve, ndërsa autoritetet kontrolluese duket se nuk po arrijë dot të vendosin stabilitet   Nga Elona Bedalli Të bësh sigurimin e detyrueshëm të makinës sot në Shqipëri është njësoj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of