Në kulmin e emergjencës për tërmetet

09/12/2019 10:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKryeministri propozon shkarkimin e Arben Malaj nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë Teksa gjithë vendi është përfshirë në një emergjencë kombëtare për të përballuar dëmet e tërmetit, në Fletoren Zyrtare u publikua Vendimi për pezullimin nga detyra të një anëtari të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, konkretisht profesor Arben Malaj. Propozimi ka ardhur nga kryeministri i vendit. Në vendimin, që mban datën 3 dhjetor, thuhet: “Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të nenit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of