Ngecja e tregut të komunikimeve elektronike

21/09/2020 11:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregu i komunikimeve elektronike, 75% e të cilit e zë telefonia celulare, ka hyrë në një fazë stanjacioni. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) bëri të ditur se, bazuar në raportimet e subjekteve që ushtrojnë aktivitet në fushën e komunikimeve elektronike, të ardhurat totale nga ofrimi i shërbimeve të komunikimeve elektronike për vitin 2019 janë rreth 35.34 miliardë lekë, me një rritje rreth 1% krahasuar me vitin 2018. Pjesën më të madhe të të ardhurave e përbëjnë ato të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of