Pavarësisht sfidave, arritëm rezultate të mira dhe vazhduam kreditimin

11/01/2021 10:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Georgios Papanastasiou, Drejtori i Përgjithshëm i Alpha Bank Albania   Georgios Papanastasiou, Drejtor i Përgjithshëm i Alpha Bank Albania, thotë për revistën “Monitor” se banka arriti rezultate të mira financiare dhe vijoi kreditimin në vitin 2020. Ai shprehet optimist se volumi i aktivitetit të bankave do të rritet edhe për vitin 2021. Z. Papanastasiou parashikon që bankat do të thellojnë përpjekjet për të bërë ristrukturimin e kanaleve të shpërndarjes së produkteve dhe shërbimeve bankare, duke i dhënë rëndësi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of