Përse disa sipërmarrës pengohen rrugës

15/10/2012 2:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAskush nuk ka thënë që të jesh një sipërmarrës është e thjeshtë. Të krijosh një biznes dhe një karrierë është e vështirë. Për të pasur sukses në këtë lloj jete, nevojiten disa tipare të veçanta. Përgjithësisht, sipërmarrësit janë njerëz inteligjentë. Ata janë punëtorë dhe zakonisht ndër më të mirët e fushës së tyre. Megjithatë, ka edhe nga ata njerëz të zgjuar që kalojnë nga “kopshti me lule” që shijojnë në vendin e tyre të punës, tek lufta për mbijetesë, si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of