Pse po e eklipson Amerika BE-në në Ballkan?

02/03/2020 10:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mbeten pyetjet: përse SHBA-ja është më e suksesshme se BE-ja në lagjen tonë të afërt? Mos ngaqë Grenell është më i talentuar si diplomat sesa Borrell ose paraardhësja e tij, Mogherini? Apo sepse BE-ja mbështetet vetëm në fuqi të butë, ndërsa SHBA.-ja përdor edhe metoda të tjera, më efektive, siç është shantazhi i politikanëve të korruptuar?   Është shumë e rrallë të dëshmosh me sytë e tu një përshpejtim të historisë, dhe kjo është pikërisht ajo që po ndodh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of