Pse trendi i rritjes po bie në Mbretërinë e Bashkuar

24/02/2020 11:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kufiri i shpejtësisë ekonomike ka rënë më shumë se kudo tjetër Gjatë dekadës së kaluar, Mbretëria e Bashkuar ka kombinuar rritjen e ngadaltë me punësimin në lulëzim, shkruan The Economist. Qeveria ka qenë e prirur të flasë për “mrekullinë e vendeve të punës” dhe më pak sa i takon rritjes së dobët të produktivitetit. Kjo e fundit shpeshherë nuk konsiderohet si një problem afatgjatë dhe jo aq i rëndësishëm si papunësia ose inflacioni. Në parashikimet e saj më të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of