Reklamat negative, gabimet që duhet të shmangen

07/01/2013 1:22 PM 0 komente

Një nga pjesët më të rëndësishme të marketingut të një kompanie është padyshim reklama. Çdo biznes, në mënyrë që të ruajë pozitën në treg, detyrohet të përdorë reklamën si një mjet komunikimi me konsumatorët. Ndërkohë që efektet pozitive janë të pranuara gjerësisht, ato kanë edhe një anë tjetër të medaljes, atë negative. Shpesh këto efekte janë të fshehura dhe janë në dëm të konsumatorëve.   Kostot e fshehura Një konsumator duhet të dijë që reklamat kushtojnë shumë dhe se paratë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of