Rrjetet sociale shkatërrojnë shëndetin mendor të adoleshentëve

01/02/2021 1:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një raport zbuloi se shëndeti mendor i adoleshentëve kërcënohet nga përdorimi i madh i rrjeteve sociale   Një studim i Education Policy Institute dhe The Prince’s Trust zbuloi se mirëqenia dhe vetëvlerësimi ishin të ngjashme te të gjithë fëmijët në shkollën fillore. Mirëqenia e djemve dhe e vajzave preket në moshën 14 vjeç, por shëndeti mendor i vajzave goditet më fort – sipas studimit. Edhe mungesa e aktivitetit fizik është një tjetër faktor – i përkeqësuar gjatë pandemisë, shkruhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of