Rumani/ ArcelorMittal pezullon prodhimin në fabrikën e çelikut në Hunedoara

23/12/2019 11:54 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKorporata shumëkombëshe prodhuese e çelikut ArcelorMittal deklaroi se ka ndaluar përkohësisht prodhimin në fabrikën e saj të çelikut në Hunedoara të Rumanisë për shkak të çmimeve të larta të gazit dhe energjisë dhe për shkak të kushteve të pafavorshme të tregut. Prodhimi në fabrikën Hunedoara, e cila është pjesë e njësisë Long Products të ArcelorMittal, është pezulluar që nga 1 dhjetori i këtij viti, citoi ArcelorMittal në një njoftim për shtyp. Çmimet e energjisë elektrike dhe gazit natyror janë rritur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of